ÖDEMDEN KURTARAN MÜTHİŞ TÜYO

Yaşam

772 kez okundu.

ÖDEMDEN KURTARAN MÜTHİŞ TÜYO

ÖDEMDEN KURTARAN MÜTHİŞ TÜYO... Vücut Su Tutar, Çözümü Çok Kolay! Vücudumuzdaki suyu kaybetmenin doğru ve yanlış yolları vardır. Genellikle bir çoğumuz yanlış yolda ilerliyoruz. İlk olarak vücudunuzun neden su tuttuğunu belirlemeniz lazım. Sebebi bilirseniz çözümede ulaşırsınız.

Vücudunuzda birikmiş olan suyu doğal yollarla atmanız mümkün.  Sodyumu kesin :  Vücudunuz su tutuyorsa büyük bir ihtimalle çok fazla sodyum içeren gıdalar tüketiyorsunuz. Sodyum içeren gıdalara örnek verecek olursak

;işlenmiş gıdalar ve fast food yiyeceklerdir. Yemeklere koyulan tuz da sodyum içermektedir. Bu yollara gelecek olursak; Sodyumla doğal tuz kaynakları(himalaya tuzu,deniz tuzu) arasındaki farkları unutmamak lazım. Bu tuz kaynakları sofrada kullanılan tuz ya da işlenmiş gıdanın içerisinde bulunan tuzlardan değildir.

Vücudunuzdaki fazla suyu atabilmek için daha fazla su içmelisiniz. Bu cümle size oldukça garip gelebilir fakat doğru miktarda tükettiğiniz su, vücudunuzdaki fazla suyu atar.  İdrara normalinden sık çıkmanıza sebep olan bir çok yiyecek ve içececek 

mevcuttur. Bu yiyecek ve içecekler sizin fazla suyu vücudunuzdan atmanıza sebep olur. Zaten normal olarak çok fazla su içtiğinizde ve vücudunuza sodyum alımını azalttığınızda bu problem ortadan kalkacaktır. Ciddi bir evreye geldiğinizde idrar söktürücü gıdalar ile müdahale edebilirsiniz.

Vücudunuzdaki sudan kurtulmak istiyorsanız terlemeye başlayın. Bir günde terleyip vücudunuzdaki fazla suyu atmaya çalışmayın. Öğünlere bölerek düzenli şekilde terleyin. Terlediğiniz de vücudunuzdaki fazla sodyumu atmakla kalmaz, zararlı toksinleri de uzaklaştırmış olursunuz.

5- Maydanoz çayı : Maydanoz doğal idrar söktürücü olarak kullanılır. Antibakteriyel ve antioksidan özellik taşımaktadır. Maydanoz Çayı Nasıl Yapılır? Malzemeler : 2 su  bardağı sU 1/2 demet maydanoz 1 adet limon

Hazırlanışı ve Kullanımı : Yarım demet maydanozu (10-12 adet) güzelce yıkayın.
Elinizle 2-3 parçaya bölün. Mutfak robotundan geçirin. Diğer yandan 1 adet limonun suyunu sıkın. Büyük boy bir kavanozun içine, mutfak robotundan geçirdiğiniz 

maydanozları koyun. Üzerine limon suyunu ekleyin. 1 su bardağı içme suyu ilave edip, blender yardımı ile güzelce karıştırın. Suyun rengi değiştikten ve maydanozlar iyice kıyıldıktan sonra 1 su bardağı daha içme suyu ilave edin.Kısa bir süre tekrar karıştırın. 

Hazırladığınız bu kürü sabah kahvaltıdan 15 dk kadar önce aç karnına içmelisiniz. Günde 1 bardak içmeniz yeterlidir. Bu kürü 15 gün boyunca her sabah 1 bardak içmeniz gerekmektedir. Bu kür ile beraber gün içinde en az 2 litrede normal içme suyu tüketmeyi asla ihmal etmeyin.

Ayrıca aşağıdaki 8 yiyeceği hayatınızdan sakın eksik etmeyin... Bu 8 besin ödemin en büyük düşmanıdır. Nar : İster narı tane tane isterseniz suyunu sıkıp tüketin. En etkili ödem artırıcılardan bir tanesidir. Muz : İçerdiği potasyum ile vücuttaki ödemleri yok eder. Aynı zamanda vücudun ihtiyacı olan doğal şekerin alınmasını da sağlar ve vücudumuzun güzel kokmasına yardımcı olur.

Ananas : En doğal detoks besinlerinden bir tanesidir. Artık her mevsim bulabilmek mümkün. Ananası parçalara bölerek tüketebilir ya da meyve suyunu içebilirsiniz.
Yeşil Çay : Zayıflamak için bire bir. Yağ yaktıran en etkili bitki çaylarından birisi. Etkisini göstermesi için kararında tüketmek gerek. Yeşil çayı yüksek oranda tüketmek, kalp çarpıntısına davetiye çıkabilir.

Yorum Yaz