Yaz Öncesi Rengi Koyulaşmış Diz ve Dirseklerden Bu Yöntem İle Kolayca Kurtulun

Yaşam

114 kez okundu.

Yaz Öncesi Rengi Koyulaşmış Diz ve Dirseklerden Bu Yöntem İle Kolayca Kurtulun

Yaz Öncesi Rengi Koyulaşmış Diz ve Dirseklerden Bu Yöntem İle Kolayca Kurtulun... Ölü cilt hücrelerinin birikmesi, sürtünme, güneşe aşırı maruz kalma veya hormonal dengesizlik, koyu diz ve dirseklerin sebebi olabilir. 

Vücudumuzun bu kısımları herhangi bir yağ bezini içermez ve uygun bakım ve hijyenle bunları kuruluktan korumak önemlidir. Sizin için cildinizi beslemenize ve karanlık lekeleri çıkarmanıza yardımcı olacak 10 kolay ama süper etkili teknik sunuyoruz.

Ağartma,beyazlatma özelliklerinden dolayı, salatalık koyu renkli diz ve dirseklerden kurtulmanın en etkili yollarından biridir. Ölü cilt hücrelerini yok eder ve cildinizi nemlendirir. Salatalıklarda bulunan A ve C vitaminleri cildi güzel ve taze tutar. 

Dirsekler ve dizlerin üzerine 15 dakika boyunca yavaşça salatalık dilimleri sürün.  Ayrıca, eşit miktarda salatalık suyu ve limon suyu da karıştırabilir. Karışımı dizlerinize, dirseklerinize ve ayrıca koltuk altlarınıza uygulayabilirsiniz. 20 dakika bekletin ve durulayın. Bunu günlük olarak yapabilirsiniz.

Limon mükemmel bir cilt aydınlatıcısıdır. Cildin yenilenmesini sağlayan ve cildi iyileştiren antioksidanlar ve C vitamini ile doludur. Kabartma tozu, cildin kararmış bölgelerini beyazlatmak için yumuşak ve etkili bir temizleyici görevi görür.

Bir limon alın ve ikiye bölün. Limonun üzerine 1 çorba kaşığı soda serpin. Dirseklerinize ve dizlerinize 1 dakika boyunca ovarak sürün. İstenen etki için 2 günde bir tekrarlayın. 15 dakika bekletin ve sonra ılık su ile yıkayın.

Aloe Vera cildinizi nemlendirmeye ve eşit olmayan cilt tonunu iyileştirmeye yardımcı olan maddeler içerir. Aynı zamanda anti-bakteriyel ve mantar önleyici özelliklere sahiptir. Aloe Vera ve süt kombinasyonu, cildinizi doğal olarak aydınlatmak için basit ve kullanışlı bir yoldur

Eşit miktarda süt ve Aloe Vera jelini karıştırın ve karışımı cildinize uygulayın. Bir gece cildinizde bekletin ve ertesi sabah durulayın. Alternatif olarak, jeli Aloe Vera yaprağından alıp diz ve dirseklerinize uygulayabilirsiniz. 20 dakika cildinizin üzerinde bekletin ve sonra ılık suyla yıkayın.

Patates, cilt tonunuzu doğal olarak aydınlatabilen katekolaz enzimleri yönünden zengindir. Patatesin günlük kullanımı cildinizi yumuşatır ve koyu renkli alanlardan kurtulmanıza yardımcı olur. Patatesi rendeleyin, suyunu sıkın ve cildinize uygulayın. 

15 dakika boyunca cildiniz üzerinde bekletin, ardından su ile durulayın. Ardından o bölgeye nemlendirici uygulayın. Ayrıca dirseklerinizi ve dizlerinizi yaklaşık 10-15 dakika dilimler halinde kesilmiş patates ile de ovalayıp daha sonra yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Zerdeçal, herhangi bir yan etkisi olmaksızın, kiri ve ölü deri hücrelerini temizlemenin en doğal yoludur. Ciltteki koyu bölgelerden sorumlu olan melaninin fazla üretimini azaltan ve düzenleyen kurkumin denilen bir bileşik içerir.

Hindistan cevizi yağı, koyu ve hasarlı cildin onarılmasına yardımcı olan esansiyel yağ asitleri ve E vitamini ile doludur. Ayrıca 1 çay kaşığı hindistancevizi yağına 1/2 çay kaşığı taze limon suyu ekleyebilir, dizlerinize ve dirseklerinize birkaç dakika hafifçe masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Yorum Yaz